Dlaczego należy czyścić instalacje?

 

Instalacje wodne – bez względu na to czy w obiektach mieszkalnych, przemysłowych czy też z terenów użyteczności publicznej, narażone są na występowanie osadów i innego rodzaju zanieczyszczeń. Na skutek procesu eksploatacji, wewnętrzne ścianki instalacji pokrywają się biofilmem, czyli wyjątkowo trudną do usunięcia warstwą różnorakich pleśni, grzybów, bakterii i osadów nieorganicznych. Biofilm jest bardzo odporny na działania dezynfekcyjne i czyszczące, a tym samym stanowi realne niebezpieczeństwo dla wszystkich użytkowników danej instalacji.

Poza tym, niewłaściwa eksploatacja oraz nieskuteczne usuwanie biofilmu, doprowadzić może bardzo szybko do wystąpienia korozji. A gdy instalacja zostanie pokryta rdzą, stanowiącą doskonałe podłoże dla mikroorganizmów (skupisko mikroflory oraz materii nieorganicznej), usunięcie skażenia może się okazać wręcz niemożliwe. Jedynym rozwiązaniem będzie wtedy kosztowna wymiana. Aby do tego nie dopuścić, należy przeprowadzać regularne czyszczenie instalacji – bez względu na jej rodzaj. Działanie takie nie wymaga dużego nakładu pracy oraz jest o wiele tańsze.

 

Czyszczenie i dezynfekcja instalacji – oferta

Usługi czyszczenia oraz dezynfekcji sieci wodociągowych i instalacji wody realizujemy z wykorzystaniem wysokiej jakości, pewnych środków chemicznych. Na stosowane przez nas preparaty składają się m.in. mieszaniny kwasów organicznych i nieorganicznych, utleniaczy, zasad, jak i biocydów. Gdy zachodzi taka potrzeba, przeprowadzamy także tzw. płukanie hydropneumatyczne (wodno – powietrzne).

Stosowane przez nas metody dezynfekcji:

 

Na nasze usługi składa się:

Poza tym realizujemy sprzedaż i montaż:

Zalety naszej oferty:

 

W razie jakichkolwiek pytań, pozostajemy do Państwa dyspozycji. Serdecznie zapraszamy!

kom. 602 107 837  tel. 33 819 28 64