Czyszczenie studni

W czym tkwi problem?

 

Woda pozbawiona zagrażających zdrowiu bakterii to nie tylko kwestia samego składu. Duże znaczenie ma w tym przypadku stan studni, z której jest ona wydobywana. Warto więc przeprowadzać regularne czyszczenie studni, umożliwiające nie tylko usunięcie fizycznych zanieczyszczeń, ale także uzyskanie informacji, czy woda pochodząca z danego ujścia jest zdatna do wykorzystywania w gospodarstwie domowym.

 

Dlaczego należy regularnie czyścić studnie ?

Woda w studni z biegiem czasu ulega zanieczyszczeniu. Jednym ze źródeł zanieczyszczenia jest gleba napływająca do studni wraz z wodą. Z czasem tworzy ona na dnie studni warstwę mułu, który jest pożywką do rozwoju mikroorganizmów chorobotwórczych. Zamulenie studni prowadzi do pogorszenia się jakości wody oraz zmniejsza wydajność studni. Ponadto na ścianach studni oraz instalacji powstaje warstwa biofilmu będącego źródłem niebezpiecznych związków i bakterii.

Aby utrzymać wysoki poziom czystości studni niezbędne są czynności polegające na monitorowaniu i ocenie czystości sanitarnej ujęć. Wszystkie ujęcia wody pitnej wymagają regularnego czyszczenia i dezynfekcji. 

Zaleca się czyszczenie i dezynfekcje studni wraz z badaniem wody minimum co dwa lata a najlepiej raz na rok.

 

Profesjonalne podejście

Dzięki doświadczeniu zdobytemu za sprawą realizacji setek zleceń związanych z regeneracją oraz oczyszczaniem studni kopanych, głębinowych oraz innych ujęć wody (np.zbiorników i samociśnień), mamy przyjemność zaproponować Państwu naszą pomoc w tej dziedzinie.

W ramach usługi czyszczenia studni kopanych, wykonujemy:

W ramach usługi dezynfekcji studni wierconych (głębinowych), wykonujemy:

W trakcie realizacji zleconych nam prac posługujemy się wyłącznie najlepszym sprzętem oraz atestowanymi środkami chemicznymi, a nasze usługi są zawsze wykonywane starannie, szybko, terminowo i bezpiecznie. Zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem.

 

Cennik 

 

                                    Głębokość m               

Cena brutto

                                        4,5 do 6       

                   od 490 zł                     

                                          6 do 9     

od 660 zł

                                         9 do 12    

od 860 zł

 

Studnie wiercone (tzw.głębinowe)  do 50 m głębokości

                           Cena                                        

                             Dezynfekcja studni

    od 390 zł 

 

Cennik nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego, a jest jedynie zaproszeniem do składania zapytań. Podane ceny obowiązują dla województwa śląskiego (do 50 km od Bielska-Białej). Cena skalkulowana dla swobodnego dostępu do studni (dojazd samochodem dostawczym, dostęp do energii elektrycznej, depozycja osadu na działce Klienta) o maksymalnej średnicy 120 cm lub studni głębinowej o głębokości do 50 m i średnicy do 300 mm. Zakres usług określono powyżej. Usługi w innych województwach oraz innych średnicach i głębokościach kalkulowane są indywidualnie. Wiążąca cena usługi zostanie podana bezpośrednio przed rozpoczęciem realizacji. Cena może ulec zmianie w czasie realizacji w wyniku powstania uzasadnionych okoliczności np.silne zabrudzenia studni, duża ilość osadów, utrudniony dostęp itp.

W razie jakichkolwiek pytań, pozostajemy do Państwa dyspozycji. Serdecznie zapraszamy!

kom. 602 107 837  tel. 33 819 28 64