Czyszczenie studni

W czym tkwi problem?

Woda pozbawiona chorobotwórczych bakterii to zdrowie całej rodziny. Duże znaczenie ma w tym przypadku stan studni, z której jest ona wydobywana. Warto więc przeprowadzać regularne czyszczenie studni umożliwiające nie tylko usunięcie fizycznych zanieczyszczeń, ale także uzyskanie informacji, czy woda pochodząca z danego ujęcia jest zdatna do wykorzystywania w gospodarstwie domowym.

Dlaczego należy regularnie czyścić studnie?

Woda w studni z biegiem czasu ulega zanieczyszczeniu. Jednym z jego źródeł jest gleba napływająca do studni wraz z wodą. Z czasem tworzy ona na dnie studni warstwę mułu, który jest pożywką do rozwoju mikroorganizmów chorobotwórczych. Zamulenie studni prowadzi do pogorszenia się jakości wody oraz zmniejsza wydajność studni. Ponadto na ścianach studni oraz instalacji powstaje warstwa biofilmu będącego źródłem niebezpiecznych związków i bakterii.

Aby utrzymać wysoki poziom czystości studni niezbędne są czynności polegające na monitorowaniu i ocenie czystości sanitarnej ujęć. Wszystkie ujęcia wody pitnej wymagają regularnego czyszczenia i dezynfekcji.

Zaleca się czyszczenie i dezynfekcję studni wraz z badaniem wody minimum co dwa lata, a najlepiej raz na rok.

Profesjonalne podejście

Dzięki doświadczeniu zdobytemu za sprawą realizacji tysięcy zleceń związanych z regeneracją oraz oczyszczaniem studni kopanych, głębinowych oraz innych ujęć wody (np. zbiorników i samociśnień), mamy przyjemność zaproponować Państwu naszą pomoc w tej dziedzinie.

Jak przebiega czyszczenie studni?

Czyszczenie studni głębinowej to tak naprawdę proces, który przebiega w kilku etapach. W pierwszej kolejności konieczne jest usunięcie (wypompowanie) wody zalegającej w studni. Następnie należy pozbyć się pozostającej na dnie warstwy mułu i innych osadów. Odmulanie studni jest koniecznie, by cała procedura miała sens, a czyszczenie przyniosło efekty. Po czynnościach mechanicznych dobrze jest wdrożyć czyszczenie studni za pomocą środków chemicznych. Wszystkie poszczególne etapy przeprowadzamy z najwyższą starannością. Przy okazji czyszczenia studni możemy zweryfikować, czy woda, która się w niej znajduje, nadaje się do picia.

Następne etapy to:

  • przygotowanie podsypki żwirowej żwirem filtracyjnym,
  • dezynfekcja studni,
  • dezynfekcja instalacji wody pitnej w budynku,
  • dezynfekcja wody studziennej po usłudze czyszczenia.

Jak oczyścić wodę w studni? Praktyczne informacje

Płukanie studni głębinowej i cała procedura czyszczenia może spowodować, że konieczne będzie uszczelnienie studni szybkoschnącym materiałem cementowym. W tym względzie także warto oddać się w ręce profesjonalistów. Które sytuacje są wskazaniem do czyszczenia studni? Zamów nasze usługi, jeśli woda ze studni:

  • zmienia swój zapach i smak,
  • staje się mętna,
  • pozostawia nalot na armaturze,
  • podrażnia skórę podczas mycia,
  • zostawia rdzawe ślady na praniu,
  • przez dłuższy czas nie była używana.

Czyszczenie studni kręgowych – cena

Mamy wieloletnie doświadczenie w pracy ze studniami kopanymi (kręgowymi), głębinowymi, ale także innymi rodzajami ujęć wody. Dzięki temu możemy zapewnić Państwu usługę czyszczenia z gwarantowaną wysoką skutecznością.

Cena czyszczenia studni kopanych zależy od wykorzystanego sprzętu oraz środków chemicznych, a także od regionu, w którym ma zostać zrealizowane. W przypadku nietypowych zleceń wycena odbywa się je indywidualnie w porozumieniu z klientem. Przykładowy koszt czyszczenia studni kopanej w postaci betonowych kręgów rozpoczyna się od 900 zł dla studni głębokiej do 4,5 m. Kwota ta wzrasta wraz z głębokością studni. czyszczenie ujścia wody o głębokości ok. 12 m wyceniamy zwykle powyżej 1200 zł.

Klient poznaje szacowaną wycenę jeszcze przed rozpoczęciem procesu czyszczenia. Nie znaczy to jednak, że kwota nie może ulec zmianie w trakcie pracy. Wskazaniem do tego są nieprzewidziane okoliczności, które wymagają większego nakładu sił i środków, m.in. duże zabrudzenia studni, trudny dostęp do jej wnętrza czy poważne osady.

Nie tylko czyszczenie studni, ale i odkażanie wody

W obrębie usługi czyszczenia studni kopanych dbamy także o jakość wody pitnej z ujęcia. Realizujemy odkażanie instalacji wody pitnej w budynku oraz w studni zgodnie z zaleceniami PSSE (sanepidu), a także odkażanie wody studziennej po czyszczeniu studni.

Regularne i systematyczne badanie wody w studni oraz jej płukanie i dezynfekcja obniżają ryzyko rozwoju mikroorganizmów niebezpiecznych dla zdrowia człowieka.

W razie jakichkolwiek pytań, pozostajemy do Państwa dyspozycji.
Serdecznie zapraszamy!

kom.  790 367 115

Informujemy iż usługi związane z czyszczeniem studni wykonuje Pan Tomasz Zbierski  kom 790 367 115 ,e-mail:studnie@wodawdomu.pl, w ramach działalności nierejestrowanej. Państwa dane osobowe nr telefonu i adres zostaną przekazane Panu Tomaszowi w celu realizacji usługi. Wszelkie informacje na stronie czystastudnia.pl mają charakter grzecznościowy a szczegóły realizacji będą ustalane bezpośrednio z Panem Tomaszem. Firma Hydrochemia mgr Łukasz Zyskowski nie jest stroną umów ,nie wystawia dokumentów sprzedaży i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za działania Pana Tomasz Zbierskiego