Czyszczenie studni

W czym tkwi problem?

Woda pozbawiona chorobotwórczych bakterii to zdrowie całej rodziny. Duże znaczenie ma w tym przypadku stan studni, z której jest ona wydobywana. Warto więc przeprowadzać regularne czyszczenie studni, umożliwiające nie tylko usunięcie fizycznych zanieczyszczeń, ale także uzyskanie informacji, czy woda pochodząca z danego ujścia jest zdatna do wykorzystywania w gospodarstwie domowym.

Dlaczego należy regularnie czyścić studnie?

Woda w studni z biegiem czasu ulega zanieczyszczeniu. Jednym ze źródeł zanieczyszczenia jest gleba napływająca do studni wraz z wodą. Z czasem tworzy ona na dnie studni warstwę mułu, który jest pożywką do rozwoju mikroorganizmów chorobotwórczych. Zamulenie studni prowadzi do pogorszenia się jakości wody oraz zmniejsza wydajność studni. Ponadto na ścianach studni oraz instalacji powstaje warstwa biofilmu będącego źródłem niebezpiecznych związków i bakterii.

Aby utrzymać wysoki poziom czystości studni niezbędne są czynności polegające na monitorowaniu i ocenie czystości sanitarnej ujęć. Wszystkie ujęcia wody pitnej wymagają regularnego czyszczenia i dezynfekcji.

Zaleca się czyszczenie i dezynfekcje studni wraz z badaniem wody minimum co dwa lata, a najlepiej raz na rok.

Profesjonalne podejście

Dzięki doświadczeniu zdobytemu za sprawą realizacji tysięcy zleceń związanych z regeneracją oraz oczyszczaniem studni kopanych, głębinowych oraz innych ujęć wody (np.zbiorników i samociśnień), mamy przyjemność zaproponować Państwu naszą pomoc w tej dziedzinie.

W razie jakichkolwiek pytań, pozostajemy do Państwa dyspozycji.
Serdecznie zapraszamy!

kom. +48 790 367 115
tel. 33 819 28 64

Want to receive the hottest news?
Subscribe us to keep up-to-date!