Oferta i cennik badań wody

Wykonujemy badania wody przeznaczonej do spożycia z ujęcia własnego, jak i komunalnego. Oferujemy analizy wody pojedynczych parametrów oraz gotowe zestawy badań. Pakiety badań wody zostały starannie opracowane przez grupę specjalistów na podstawie wytycznych Sanepidu (PSSE, WSSE, PIS), najczęściej pojawiających się problemów oraz zapytań związanych z analizą wody.
Metody badania stanu zanieczyszczenia wody „na oko” mogą wydawać się proste i skuteczne, niestety nie dostarczą nam szczegółowych informacji na temat rodzaju zawartych w wodzie zanieczyszczeń czy bakterii. Jedynym w pełni sprawdzonym oraz obiektywnym sposobem kontrolowania stanu wody w gospodarstwie domowym jest zasięgnięcie opinii profesjonalnego laboratorium, posługującego się akredytowanymi metodami badawczymi.

Badania mikrobiologiczne

Kluczowe znaczenie ma badanie wody pod kątem czystości mikrobiologicznej. Tylko fachowa analiza wykaże, czy poszczególne parametry nie przekraczają ściśle określonych norm stawianiach wodzie do spożycia, a także czy woda nie stanowi zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi.
Mikrobiologiczne badanie wody pozwala określić czy w wodzie nie występują takie mikroorganizmy chorobotwórcze jak: bakterie Escherichia coli, bakterie grupy coli, paciorkowce kałowe (Enterokoki kałowe), Clostridium perfrigens oraz Legionella. Niektóre z nich produkują szereg niebezpiecznych toksyn i enzymów, które są bardzo odporne na warunki środowiska oraz dezynfekcję. Po przedostaniu się do przewodu pokarmowego powodują różnego rodzaju objawy chorobowe, charakterystyczne dla zatruć pokarmowych.

Badania fizykochemiczne

Niezależnie od rodzaju i miejsca poboru próbki wody: woda wodociągowa, woda ze studni głębinowej, woda ze studni kopanej, fizykochemiczne badanie wody powinno obejmować kilka najważniejszych wskaźników, takich jak:
• mętność,
• barwa,
• zapach,
• żelazo,
• mangan,
• odczyn,
• twardość,
• utlenialność,
• azotany,
• azotyny,
• przewodność elektrolityczna właściwa(PEW),
• jon amonowy.

Wykonywane przez naszą firmę badania wody ze studni, wody wodociągowej czy ścieków, obejmują zarówno analizę fizykochemiczną, jak i mikrobiologiczną. Ofertę badań kierujemy do klientów z całej Polski, w tym do przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych, zakładów produkcyjnych oraz ośrodków zdrowia i oświaty.

Papierek lakmusowy czy akredytowane laboratorium

Oferowane przez nas badania wody wykonywane są w laboratoriach akredytowanych przez Polskie Centrum Akredytacji, uznawanych przez PSSE (Sanepid) oraz posiadających wprowadzony system zarządzania jakością, zgodny z normą PN-EN ISO/IEC 17025:2005. Dzięki temu nasi Klienci zyskują gwarancję otrzymania w pełni wiarygodnych wyników.
Naszym Klientom zapewniamy:
– miłą, sprawną oraz kompetentną obsługę,
– profesjonalizm na najwyższym poziomie,
– szybki czas realizacji zleconych usług,
– przystępne ceny,
– korzystne rabaty,
– dogodne dla Klienta godziny poboru próbek wody,
– gratisowe, w pełni profesjonalne doradztwo.

Oferta wykonywanych przez nas badań, obejmująca aktualnie kilkaset parametrów oznaczanych w próbkach wody i ścieków. Zakresy analiz wody i ścieków są przez nas stale poszerzane i dopasowywane do obowiązującego stanu prawnego: monitoring wód uzdatnionych, powierzchniowych oraz ścieków. Działamy przede wszystkim na terenie miasta Bielsko-Biała, ale na indywidualne życzenie klienta jesteśmy w stanie dotrzeć w każdy region województwa śląskiego, a także całej Polski.
Najczęściej wybierane badanie wody ze studni to tzw. monitoring kontrolny:

Cennik

Zakres
Cena
Monitoring kontrolny fizykochemia + mikrobiologia
449,99 zł
Badanie fizykochemiczne:
319,99 zł
– mętność,
– barwa,
– zapach,
– odczyn,
– żelazo ogólne,
– mangan,
– amoniak/jon amonowy,
– azotany,
– azotyny,
– przewodność,
– twardość ogólna,
– utlenialność.
Badanie mikrobiologiczne:
297,99 zł
– liczba bakterii grupy coli,
– liczba Escherichia coli,
– Enterokoki kałowe,
– Clostridium perfrigens
(dla wód powierzchniowych),
– Liczba mikroorganizmów
w 22±2°C po 72h.

Jeżeli chcą Państwo szybko i wygodnie zlecić badanie wody to zachęcamy do kontaktu:
kom. 530 986 245
tel. 33 818 84 65.

Oferujemy szerokie spektrum badań wody dla sanepidu fizykochemicznych oraz mikrobiologicznych w atrakcyjnej cenie. Zapraszamy do naszego oddziału w Bielsku-Białej!

Want to receive the hottest news?
Subscribe us to keep up-to-date!