Uzdatnianie wody pitnej w domu i studni

Woda towarzyszy nam niemal wszędzie i jest wykorzystywana do wielu różnego rodzaju celów. Szeroki zakres zastosowań wiąże się z koniecznością stosowania zróżnicowanych technologii uzdatniania wody, dopasowanych ściśle określonych do potrzeb odbiorców indywidualnych oraz instytucjonalnych i firmowych.

Uzdatnianie jest procesem, polegającym na poprawie jakości wody, w takim stopniu, aby mogła zostać użyta do konkretnych celów. Najczęściej proces ten wykorzystuje się do celów przemysłowych i komunalnych, jednak w rzeczywistości każde domowe gospodarstwo może w indywidualny i odpowiedni dla siebie sposób skorzystać z efektywności tego procesu.

By przeprowadzić uzdatnianie wody ze studni czy wodociągów, musimy wiedzieć, czym jest zanieczyszczona, a więc zbadać jej jakość. W tym celu przeprowadza się szczegółową analizę fizykochemiczną, której celem jest określenie takich parametrów, jak:

Uzdatnianie wody w domu

Inaczej usuwa się żelazo, kiedy w wodzie występuje wysoka utlenialność, a inaczej eliminuje się amoniak czy siarkowodór, gdy jest ona zasolona. By poznać jakość wody, najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie specjalistycznej analizy w akredytowanym laboratorium lub laboratorium SANEPID-u. Koszt takiego badania wynosi od 150-350 zł.

 

Najpopularniejsze metody uzdatniania wody

Uzdatnianie wody pitnej jest procesem, w trakcie którego za pomocą narzędzi chemicznych, fizycznych bądź mechanicznych podnoszona jest jej jakość. Do najpopularniejszych metod uzdatniania należą:

O wyborze technologii uzdatniania decyduje m.in. sam rodzaj wody poddawanej procesowi oczyszczania. Inaczej bowiem uzdatnia się wodę wodociągową, a inaczej pochodzącą ze studni kopanej czy głębinowej.

Dopiero określenie najważniejszych czynników, a więc rodzaju wody oraz celu inwestycyjnego, decyduje o doborze konkretnych rozwiązań. Aby proces ten był w pełni optymalny
z punktu widzenia inwestora, ważne są przede wszystkim: doświadczenie, fachowa wiedza oraz praktyka specjalistów przygotowujących projekty.

 

Kompleksowe usługi z zakresu uzdatniania wody pitnej

Minimalizacja kosztów, oszczędność czasu i pieniędzy, a przede wszystkich czysty zysk dla zdrowia? To wszystko możemy zapewnić Państwu w ramach naszych usług uzdatniania wody pitnej.

Zlecając uzdatnianie wodu w domu naszej firmie, otrzymują Państwo w pełni kompleksową ofertę, obejmującą m.in. badanie wody, czyszczenie studni, projektowanie, wykonawstwo, serwis instalacji i wiele innych. Profesjonalna obsługa, szybkie tempo pracy, urządzenia wysokiej jakości – to nasz standard.

Usługa uzdatniania H2O obejmuje:

 

Stosowane metody:

 

W razie jakichkolwiek pytań, pozostajemy do Państwa dyspozycji. Serdecznie zapraszamy!

kom. 602 107 837  tel. 33 819 28 64