Dezynfekcja sieci wodociągowej i instalacji wody

Usługi dezynfekcji sieci wodociągowych i instalacji wody realizujemy z wykorzystaniem wysokiej jakości, sprawdzonych środków chemicznych.

Stosowane przez nas metody dezynfekcji:

Dezynfekcja instalacji wodociągowej podchlorynem sodu – chlorowanie

Skuteczność tej metody uzależniona jest przede wszystkim od pH – im jest niższe, tym oddziaływanie podchlorynu daje lepsze rezultaty. Należy mieć tutaj na uwadze fakt, że niski odczyn pH ma duży wpływ na obniżanie odporności instalacji na korozje. Dlatego też – pomimo tego, że jest to jedna z najpopularniejszych metod, w wielu przypadkach zaleca się używanie innych – bardziej skutecznych oraz bezpiecznych sposobów.

Dezynfekcja instalacji wodociągowej dwutlenkiem chloru

Selektywne właściwości utleniające dwutlenku węgla powodują, że nie dopuszcza on do transportu składników odżywczych poprzez ściany komórkowe, a tym samym powoduje, że komórki obumierają. Wspomniana selektywność umożliwia działanie w stężeniach niższych niż na przykład chlor bądź ozon, czego efektem jest niezbyt mocne oddziaływanie na elementy instalacji. Poza tym, dezynfekcja dwutlenkiem chloru stanowi proces krótki oraz wyjątkowo skuteczny.

Dezynfekcja instalacji wodociągowej nadtlenkiem wodoru i kwasem nadoctowym

Stosowanie nadtlenku wodoru oraz kwasu nadoctowego polega na wydzielaniu wolnego tlenu, posiadającego bardzo silne właściwości dezynfekcyjne. Metoda ta jest równie skuteczna na przetrwalnikowe formy mikroflory – zapewnia przez to długotrwały efekt. Tym co wyróżnia ten sposób dezynfekcji jest także to, że nie oddziałuje korozyjnie na materiały instalacyjne. Wykorzystanie nadtlenku wodoru oraz kwasu nadoctowego to gwarancja na szybkie oraz wydajne zdezynfekowanie sieci wodociągowej.

W razie jakichkolwiek pytań, pozostajemy do Państwa dyspozycji.
Serdecznie zapraszamy!

kom. 602 107 837
tel. 33 819 28 64